CENTRUM PŘÍRODOVĚDNÝCH A TECHNICKÝCH OBORŮ     loga bila CPTO WEB M

                                                                                                                                 Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

prof. Ing. arch. Ivan Kroupa

Lesní 320, 251 62 Mukařov

IČ 274 30 201

www.ivankroupa.cz

číslo návrhu v 1. kole: 9 / číslo návrhu v 2. kole: 2

Kroupa new

V pojetí studia Ivan Kroupa architekti, spol. s r. o., je vysoká škola zásadním městotvorným elementem, neboť funkce školy, jí realizované vědy a výzkumu a rovněž její kulturní a společenské vazby se propisují do urbanistické struktury města, do řešení parteru a do symbiotické komunikace s celým městem.

Návrh spočívá ve velkorysé urbanistické formě, která je akcentována na hranách lineárních hmot – architektonických vrstevnic (koncentrát komunikace, techniky, technologie, interiérových a exteriérových socializačních prostor), což je předpokladem pro motivaci, komunikaci a význam se širšími přesahy mimo lokální vazby. Zároveň však vytváří zpětnou vazbu na tradici a historii formování tohoto území a na samotný význam vysoké školy, díky čemuž se vytváří univerzitní prostředí, kde je architektura jeho integrovanou součástí. Dobrodružství vzdělání, vědy a výzkumu totiž záleží na každé souvislosti, tedy i na správně nastavené architektuře otevřené dopředu, nelimitující vývoj svými (obecnými) současnými ambicemi.

Budova CPTO je provozně rozdělena do 4 objektů propojených v úrovni suterénů. Tři rovnoběžné hmoty využívají katedry, kolmá hmota sdružuje jejich vedení, servis a společné výukové prostory. Rozděleny jsou logicky podle příbuznosti a propojenosti dle požadavků jednotlivých kateder. Budova JIH, která je položena nejníže, sdružuje Ústecké materiálové centrum, Fakultu životního prostředí a katedry fyziky a matematiky, budova STŘED kromě dvou garáží dává prostor katedře informatiky a geografie, budova SEVER opět garážím, katedře chemie a biologie a v budově VÝCHOD, jež je kolmá k ostatním třem, je umístěn děkanát, technické zázemí, studovny, studijní oddělení, menza a společné učebny.

Jednotlivé pavilony tak byly rozděleny na objemem malé části, které koncentrují technologie a vybavení, jsou náročnější na materiály a na hlavní prostorově kvalitní objemy, vše s racionálními náklady na stavbu.

Celý návrh ke stažení ve formátu pdf

JSN Mini template designed by JoomlaShine.com
slot gacor https://hprrov.com/slot-demo/ https://bangsridesa.blorakab.go.id/storage/slot-demo/ https://simpeg.isi.ac.id/slot-gacor/ https://greencampus.uns.ac.id/slot-gacor/ https://bpip.go.id/slot-gacor/ https://jdih-dprd.sragenkab.go.id/v2/slot-gacor/ https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.fap.mil.pe/slot-deposit-pulsa/ https://www.lalawlibrary.org/slot-deposit-dana/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://petit-cycliste.com/slot-deposit-pulsa/ https://www.angelsense.com/slot-gacor/ https://www.pilipiuk.com/slot-demo/ https://www.pilipiuk.com/rtp-live/ https://www.fap.mil.pe/toto-macau/ https://redoriente.net/slot-gacor/