CENTRUM PŘÍRODOVĚDNÝCH A TECHNICKÝCH OBORŮ     loga bila CPTO WEB M

                                                                                                                                 Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Jugoslávských partyzánů 1091/11, 160 00 Praha 6

IČ 24176958

Ting

Základními principy návrhu atelieru Ting bylo začlenit nový objekt primárně do struktury kampusu a ideově jej spojit s nejbližšími budovami, nestavět bariéru, ale spíše umocnit vizuální a faktickou prostupnost univerzitního areálu a podpořit ideu centrálního náměstíčka.

Návrh počítá s vytvořením polozapuštěné platformy garáží, která navazuje na stávající náměstíčko a nabízí jeho prodloužení. Na této platformě stojí dvě hmoty nadzemních budov natočené směrem po svahu. Nové objekty CPTO navazují na stávající objekty jak výškově, tak šířkou fasády. Směrem k parku se tyto poměry transformují a dvojice budov se obrací k městu novým průčelím. Budovy jsou atriové: atrium zde plní funkci hlavního komunikačního a společenského prostoru a je využito jako termoregulační prvek.

Fasáda je hladká s výraznými zapuštěnými okny s kovovým, popřípadě keramickým obkladem. Průčelí obou budov jsou lehce zakřivená, což umožňuje zajímavější pohled do údolí s napojením na primární osu komplexu a zachováním průhledu celým areálem.

Mezi dvojicí nových budov vzniká piazzetta, prodlužující stávající náměstí. Prostor bude vydlážděn a doplněn mobiliářem. Na jihu je spojen s navrhovaným parkem schody, které jsou ve východní části navrženy jako sedací, připomínající posluchárnu. Nabízí i možnost konání mimořádných přednášek nebo studentských akcí.

Na jihu území je navržen park, který tvoří měkkou zelenou hranici mezi okolní městskou zástavbou a areálem univerzity. Park by měl sloužit jako přechodová část od okolní struktury a jako relaxační část pro potřeby univerzity. Stávající stromy by měly být většinou zachovány a doplněny o stromy druhově příbuzné. Ideou parku je ponechat ho co nejjednodušší, pouze stromy a trávník, doplněné o lavičky a mobiliář. Cestičky jsou navrhovány jako štěrkové.

Celý návrh ke stažení ve formátu pdf

JSN Mini template designed by JoomlaShine.com
slot gacor https://hprrov.com/slot-demo/ https://bangsridesa.blorakab.go.id/storage/slot-demo/ https://simpeg.isi.ac.id/slot-gacor/ https://greencampus.uns.ac.id/slot-gacor/ https://bpip.go.id/slot-gacor/ https://jdih-dprd.sragenkab.go.id/v2/slot-gacor/ https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.fap.mil.pe/slot-deposit-pulsa/ https://www.lalawlibrary.org/slot-deposit-dana/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://petit-cycliste.com/slot-deposit-pulsa/ https://www.angelsense.com/slot-gacor/ https://www.pilipiuk.com/slot-demo/ https://www.pilipiuk.com/rtp-live/ https://www.fap.mil.pe/toto-macau/ https://redoriente.net/slot-gacor/