CENTRUM PŘÍRODOVĚDNÝCH A TECHNICKÝCH OBORŮ     loga bila CPTO WEB M

                                                                                                                                 Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Na Příkopě 12/853, 110 00 Praha 1

IČ 272 51 128

ADNS production

Pro rozšíření kampusu UJEP zvolilo studio A.D.N.S. Production stavbu čtvercového půdorysu s atriem, jež je zároveň univerzitním náměstím – tento prostor má být srdcem celého kampusu, místem pro shromažďování a definování identity univerzity, který v současné době chybí. Návrh vychází z původní urbanistické logiky areálu a navazuje na stávající komunikační osy. Jeho záměrem je dotvořit kampus jako prostor, prostranství, jako obyvatelné, vstřícné a bezpečné místo. Vysokoškolský areál totiž není pouze shlukem budov, kde jejich prostorové vazby vymezují utilitární komunikace cest a schodišť. Není to jen a pouze funkční generel budov, které jsou vyplněny požadovaným programem. Vytvořením univerzitního náměstí proto tento návrh zakládá vnitřní prostor volnosti, prostor úcty a vztahu k univerzitě.

Půdorys čtverce představuje srozumitelnost, delegování zodpovědnosti a moci, průhlednost a přehlednost dispozic, ale také dostatek prostoru pro možné přeměny domu v budoucí době. Velkorysá dispozice umožňuje i přetvoření pro potřeby školství budoucnosti.

Pokud jde o materiálové řešení, použity jsou jednoduché stavební materiály jako beton, barvený beton, sklo. Jednotlivé fasády jsou navrženy s respektem k orientaci světových stran. Pro technologicko-energetický návrh systémů vnitřního prostředí bude v co největší míře využito pasivních a aktivních vlastností samotného objektu jako orientace, tepelná akumulace, přirozené větrání a obnovitelné zdroje energie.

Celý návrh ke stažení ve formátu pdf

JSN Mini template designed by JoomlaShine.com
slot gacor https://hprrov.com/slot-demo/ https://bangsridesa.blorakab.go.id/storage/slot-demo/ https://simpeg.isi.ac.id/slot-gacor/ https://greencampus.uns.ac.id/slot-gacor/ https://bpip.go.id/slot-gacor/ https://jdih-dprd.sragenkab.go.id/v2/slot-gacor/ https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.fap.mil.pe/slot-deposit-pulsa/ https://www.lalawlibrary.org/slot-deposit-dana/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://petit-cycliste.com/slot-deposit-pulsa/ https://www.angelsense.com/slot-gacor/ https://www.pilipiuk.com/slot-demo/ https://www.pilipiuk.com/rtp-live/ https://www.fap.mil.pe/toto-macau/ https://redoriente.net/slot-gacor/