CENTRUM PŘÍRODOVĚDNÝCH A TECHNICKÝCH OBORŮ     loga bila CPTO WEB M

                                                                                                                                 Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Ruprechtická 199, 460 14 Liberec – Liberec 14

IČ 272 77 577

 

Projektovy atelier David

Navrhovaná novostavba budovy CPTO navazuje na již dříve prověřené prostorové, komunikační a infrastrukturální vazby. Návrh umožňuje po dobu životnosti nosné konstrukce stavby měnit jak technologii, která zajišťuje vnitřní tepelnou pohodu, tak dispozici vnitřního uspořádání.

Architektonicky se jedná o jednoduchou kompaktní formu osazenou na prosklenou dvoupodlažní podnož. Jižní fasáda obvodového pláště je tvořena vakuovými solárními kolektory. Objekt je členěn francouzskými okny, která umožňují přirozené osvětlení v co největší hloubce dispozice. Rastr okenních otvorů je rovnoměrně užit i na ostatních stěnách, které nejsou orientovány k jihu. Akcentován je nástup po schodišti ve směru od stanice MHD, směrem k okružní křižovatce je navržena parková úprava, která nebude kolidovat s dalším případným rozvojem areálu.

Dispozičně je stavba navržena jako standardní konstrukční trojtrakt kombinovaný s dispozičním pětitraktem a je doplněna třemi prosklenými atrii. Tyto „minidvorany“ umožňují užitnou plochu navrhnout po celém obvodu budovy a zároveň zajišťují dobrou orientaci a přirozené osvětlení komunikací uvnitř budovy. Obdobný princip je navržen i prolomením konstrukce hromadných garáží, kde vzniká atrium umožňující kontakt se zelení i v prostoru 2.NP.

Souznění přírody a techniky je představováno na vnějším „kabátu budovy“. Aplikací nových technologií (vakuované vzduchové solární panely, fotovoltaické panely, tepelná čerpadla) a zeleně v okolí budovy i na střešní terase jakožto vodního prvku na střeše podzemních garáží představuje symbiózu techniky, obnovitelných zdrojů a přírody. Stěnový vakuový kolektor řízeně distribuuje teplo do tepelných čerpadel na střešní terase, nebo ho akumuluje do podzemních vrtů. Navržený systém pak eliminuje nároky na spotřebu energie potřebné zejména pro chlazení objektu.

Celý návrh ke stažení ve formátu pdf

JSN Mini template designed by JoomlaShine.com
slot gacor https://hprrov.com/slot-demo/ https://bangsridesa.blorakab.go.id/storage/slot-demo/ https://simpeg.isi.ac.id/slot-gacor/ https://greencampus.uns.ac.id/slot-gacor/ https://bpip.go.id/slot-gacor/ https://jdih-dprd.sragenkab.go.id/v2/slot-gacor/ https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.fap.mil.pe/slot-deposit-pulsa/ https://www.lalawlibrary.org/slot-deposit-dana/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://petit-cycliste.com/slot-deposit-pulsa/ https://www.angelsense.com/slot-gacor/ https://www.pilipiuk.com/slot-demo/ https://www.pilipiuk.com/rtp-live/ https://www.fap.mil.pe/toto-macau/ https://redoriente.net/slot-gacor/