CENTRUM PŘÍRODOVĚDNÝCH A TECHNICKÝCH OBORŮ     loga bila CPTO WEB M

                                                                                                                                 Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

U Besedy 414/8, Liberec III-Jeřáb, 460 07 Liberec

IČ 183 81 481

01 orez 

Architektura návrhu podle SIALu střízlivě zakládá jasné provozní vazby obdélníkového domu s vnitřním veřejným prostorem. Klade důraz na maximální flexibilitu půdorysu s pevnými jádry, která ponechává prostor pro změny v čase a vývoji oboru i změny v organizaci fakulty. Jasná orientace budovy se dvěma hlavními a dvěma sekundárními jádry pracuje s flexibilním pásem podél fasád domu se smíšeným provozem učeben, laboratoří a kanceláří. Zvolený půdorysný rastr 8,10 x 8,10 m vychází z osvědčeného ekonomického konstrukčního řešení s fasádním rastrem 1,35 m a zároveň vhodného modulu pro podzemní parking pod objektem.

Třípodlažní hmota fakulty je dynamizována artikulací fasád, pevná dvoupodlažní část fasád s okny záměrně levituje nad transparentním parterem.

Provoz CPTO je navržen ve třech nadzemních podlažích, výškový rozdíl pozemku vyrovnává dvouúrovňový parking a na jižní straně do parku umístěná Fakulta životního prostředí. Rozmístění jednotlivých kateder v objektu logicky sleduje umístění katedry chemie a fyziky do 3. NP vzhledem k minimalizaci odtahových tras vzduchotechniky z laboratoří a obtěžování zápachem, 2. NP zahrnuje provoz kateder biologie, geografie, informatiky a matematiky, v 1. NP je navržen stavební program děkanátu s kancelářemi, reprezentačními místnostmi i učebnami, najdeme zde i prostory menzy a bufetu, o podlaží níže počítá návrh se zásobováním stravovací části včetně skladů. Malá aula, servisní prostory a provozy nevyžadující denní osvětlení jsou umístěny do centra dispozice. Provoz Fakulty životního prostředí je soustředěn do dvoupodlažní vysunuté části na jižní straně v podlažích 1. PP a 2. PP, osvětlení umožňuje výškový rozdíl 7,5 m na parcele. Parkovací a zásobovací podlaží ve dvou úrovních zahrnuje stání pro 230 vozidel, využit je stávající vjezd ze západu.

Celý návrh ke stažení ve formátu pdf

JSN Mini template designed by JoomlaShine.com
slot gacor https://hprrov.com/slot-demo/ https://bangsridesa.blorakab.go.id/storage/slot-demo/ https://simpeg.isi.ac.id/slot-gacor/ https://greencampus.uns.ac.id/slot-gacor/ https://bpip.go.id/slot-gacor/ https://jdih-dprd.sragenkab.go.id/v2/slot-gacor/ https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.fap.mil.pe/slot-deposit-pulsa/ https://www.lalawlibrary.org/slot-deposit-dana/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://petit-cycliste.com/slot-deposit-pulsa/ https://www.angelsense.com/slot-gacor/ https://www.pilipiuk.com/slot-demo/ https://www.pilipiuk.com/rtp-live/ https://www.fap.mil.pe/toto-macau/ https://redoriente.net/slot-gacor/