CENTRUM PŘÍRODOVĚDNÝCH A TECHNICKÝCH OBORŮ     loga bila CPTO WEB M

                                                                                                                                 Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Čibuz 6, 503 03 Smiřice

IČ 259 17 234

JIKA CZ

Architektonický návrh společnosti JIKA-CZ reflektuje pravoúhlý řád okolní zástavby a zároveň reaguje na nepravidelný tvar pozemku. Hlavní ideou bylo propojení exaktních a přírodních věd. Exaktní hmotu vyjadřují dva boční kvádry, opakem jsou přírodní vědy, které vyjadřuje organicky pojednaný propojovací blok objektu. Boční budovy stojí celou půdorysnou plochou v terénu, v prostřední je vytvořen průchod skrz kampus. Toto řešení umožňuje komunikační propojení nové budovy se zbytkem vysokoškolského areálu.

Nový objekt navazuje na monoblok budov v severní části kampusu, urbanistický koncept vychází ze základní geometrie a jejím zakončením se stává nově navržená budova CPTO. Ta je tvořena dvěma přísnými geometrickými hmotami, jež propojuje prorůstáním organická hmota učeben. Prorůstání se projevuje předsazenou fasádou a prosvětlením jemnou konstrukcí ETFE fólie, která tvoří organické plástve přesahující přísné konstrukční řešení jednotlivých pater budovy.

Západní přísně geometrický kvádr plní primárně funkci pracoven lektorů a může fungovat zcela samostatně na zbytku budovy. Provozně je napojen jak přímo na parter a garáže, tak i na učebny a laboratoře. Střední část budovy a východní budova slouží pro účely výuky, jsou zde tedy umístěny učebny a laboratoře. Tyto prostory jsou přístupné přes hlavní vstupní sekvenci umístěnou v parteru střední budovy, kde je i společné zázemí jako aula či menza. Vertikální komunikaci zajišťují tři baterie výtahů doplněné schodišti.

Konstrukce budov je navržena jako monolitický železobetonový skelet s tuhými komunikačními jádry.

Celý návrh ke stažení ve formátu pdf

JSN Mini template designed by JoomlaShine.com
slot gacor https://hprrov.com/slot-demo/ https://bangsridesa.blorakab.go.id/storage/slot-demo/ https://simpeg.isi.ac.id/slot-gacor/ https://greencampus.uns.ac.id/slot-gacor/ https://bpip.go.id/slot-gacor/ https://jdih-dprd.sragenkab.go.id/v2/slot-gacor/ https://medicinafetalbarcelona.org/slot-gacor/ https://www.fap.mil.pe/slot-deposit-pulsa/ https://www.lalawlibrary.org/slot-deposit-dana/ https://www.sidiap.org/rtp-live-slot/ https://petit-cycliste.com/slot-deposit-pulsa/ https://www.angelsense.com/slot-gacor/ https://www.pilipiuk.com/slot-demo/ https://www.pilipiuk.com/rtp-live/ https://www.fap.mil.pe/toto-macau/ https://redoriente.net/slot-gacor/